Su Ratilio laikas bėga stebėtinai greit, todėl ruduo ateina beveik nepastebėtas. Paskutinė mūsų žinutė – apie kelionę į Suomiją, bet tai dar nereiškia, kad po to vien tik tyliai ilsėjomės sugrįžę į gimtines. Taigi, trumpai apie tai, kuo gyvenom besibaigiant vasarai ir gyvenam prasidedant rudeniui.

Šokių stovykla: Liepos pabaigoje tikėtai ar netikėtai gausus būrys ratiliokų susitiko XII tradicinių šokių stovykloje, vykusioje Zyplių dvare. Penkios dienos valso, svingo, fokstroto ir kitų šokių pamokų, iki ryto trunkančių vakaronių, amatininkų dirbtuvėlių, dainų, šnekų, kai kam ir savanoriško darbo stovyklos labui prabėgo neįtikėtinai greit.

Puikioji Aukštaitija: jau nuo ankstyvo pavasario, per ar po repeticijų traukiant aukštaitiškas dainas, atrandant vis daugiau aukštaitiško kraujo turinčių ratiliokų, pasvajodavom, kaip būtų smagu tai pas vieną, tai pas kitą aukštaitį gimtinėj apsilankyti, o ir šiaip pasižiūrėti, kokia graži ta aukštaitija. Taigi, svajonės neliko vien svajonėmis ir vieną rugpjūčio savaitgalį sėdę į ratus iškeliavom Utenos kryptimi. Užpaliai, Biržai, Rokiškis, Pušyno kaimas – aplankėm čia gyvenančių ar vasarojančių ratiliokų šeimas, buvom svetingai sutikti ir veikėme visa, ką vasarą ir pridera veikti: maudėmės, vaikščiojom nepažintomis miestelių gatvėmis, lankėm vietines įžymybes, dainavom, šokom, braidėm po pievas ir smagiai pasibuvom kartu.

„Sutarjėla“: pirmąjį rugsėjo savaitgalį lankėmės Panevėžyje. Čia susibūrė sutartinių giedotojai iš visos Lietuvos. Skirtingose miesto vietose – centrinėje aikštėje, prie Senvagės, aplink miesto centre augančius ąžuolus - giedojome ir skudučiavome sutartines. Neišbaidė net kaip iš kibiro pasipylęs lietus!

Vakaronė su mokytojais: kitą savaitę suruošėm vakaronę Vilniaus Jėzuitų gimnazijos mokytojams, šventusiems gimnazijos jubiliejų. Buvo be galo džiugu klausytis vieningai dainas traukiančio mokytojų kolektyvo, o taip pat ir šokti kartu. Ačiū Godai, taip rūpestingai rengusiai šią vakaronę!

„Vilnonės dienos“: kitą savaitgalį ratiliokų laukė koncertas Raubonyse, Pasvalio rajone, festivalyje „Vilnonės dienos“, į kurį buvome pakviesti buvusio ratilioko Žygio. Čia pristatinėjome regionų programą.

Jūratė
 
ratilio vasara 2015

Artimiausi renginiai

Naujausi leidiniai

Go to top