Šį šeštadienį (rugsėjo 19 d.) Vilniaus universiteto Centrinių rūmų Didysis kiemas buvo pripildytas ne tik R. Vagnerio vestuvių maršo skambesio, turistų fotoaparatų blyksčių ir saulės spindulių, tačiau jį kaip rekiant sudrebino pirmoji, visą Vilniaus universiteto bendruomenę jungianti, tradicinių šokių vakaronė „Visas VU šoka“.

Iš pat pradžių žmonės nedrąsiai, akies kampeliu stebėjo, kaip šoka tautiniais kostiumais apsirėdęs jaunimas, kaip vyksta ši vakaronė, ar čia atėjo tik mokantys šokti ar yra ir tokių, kurie nemoka ir mokosi. Susirinkusi publika, iš tiesų, buvo marga: nuo studentų iki dėstytojų, VU darbuotojų. Taip pat, prisidėjo ir užsukantys turistai. Smagiausia tai, jog šoko tiek jaunas bendruomenės narys, tiek vyresnis, nors pastarųjų ir nebuvo tiek daug, tačiau visus vienijo bendras vardiklis – plati šypsena ir pagal muziką trepsinčios kojos!

Vakaronės metu „aplankėme“ visus penkis Lietuvos etnografinius regionus.  Man, kaip muzikantei, buvo labai malonu stebėti tuos šokius, kuriuos šoko beveik visi susirinkusieji, o nešokantys buvo tik aplink stendą fotografavimuisi. Vakaronę vainikavo projekto „Visa Lietuva šoka“ bendras  šokis „Ant kalno karklai“.

Tikimės, jog dalyvavusiems pirmojoje, visai VU bendruomenei skirtoje vakaronėje laikas neprailgo ir namo grįžo su pačia geriausia nuotaika, įspūdžiais. Na, o tiems, kurie mąsto, jog tradiciniai šokiai ir muzika ne jiems, visuomet galima pasakyti: „nepabandęs nežinosi“. Jei bus noro ir „ūkvatos“, tikimės, jog tokia vakaronė, laikui bėgant, gali tapti tradicija.

Ugnė
 
 
visasVUsoka2015

Artimiausi renginiai

Naujausi leidiniai

Go to top